PraVilo Trening
PraVilo Trening

Jak wygląda Trening na PraVilo

  • Post author:
  • Post category:Blog

PraVilo Trening

PraVilo Trening – Praktycznie od wszystkich osób, które się wybrały albo dopiero planują przyjść na trening do QuadroFit. Słyszę podobne pytania i wątpliwości: „to na pewno dla mnie będzie za trudne. Ponieważ nie mam kondycji do ćwiczeń”, „czy to boli?”, „mam nadwagę, muszę schudnąć, wstydzę się przychodzić w takim stanie”, „jak często trzeba ćwiczyć? Nie lubię się katować”, „boję się, że zrobię sobie krzywdę” – BŁĘDNE KOŁO w myśleniu i rozumowaniu!!!

Po pierwsze, faktycznie intensywność ćwiczeń u Kobiet zależy od wielu więcej czynników niż u mężczyzn. Kobietom bardziej zależy na rozciąganiu oraz odprężeniu. Mężczyznom natomiast na wysiłku fizycznym. Ćwiczenia na “PraVilo” pasują zarówno dla kobiet jak i mężczyzn w każdym wieku. Jednak jest jedna zasada – ćwiczenia należy wykonywać z chęcią. A nie żeby komuś coś udowodnić lub na zasadzie “muszę”.

Z moich obserwacji wynika, że istnieje również zależność intensywności treningu od pory dnia – bardziej aktywnie ćwiczy się rano i w południe, lecz wieczorem – bardziej relaksacyjnie. Chociaż każdy człowiek jest inny i każdy ma swój rytm.
Największym atutem Naszego Urządzenia jest to. Że ćwiczyć na nim może praktycznie każdy bez względu na poziom kondycji, nawet Ci, co nigdy nie uprawiali żadnego sportu. Klient de facto sam decyduje. Jak intensywnie chce ćwiczyć danego dnia. Kiedy chce zrobić przerwę, odetchnąć.

Trening NIGDY nie jest narzucany przez trenera!

Trener jest po to. Żeby pomóc dopasować ćwiczenia na początek, omówić ewentualne przeciwwskazania* oraz zakwalifikować do ćwiczeń. Nauczyć prawidłowo poruszać się i ćwiczyć bez ryzyka urazu, pilnuje prawidłowego wykonania ćwiczeń. Każdy trening zaczyna się od rozgrzewki i kończy się ćwiczeniami relaksacyjno-rozciągającymi.

Odnośnie bólu…. Jeśli klient nie ćwiczył do tej pory wcale albo długo nie ćwiczył bądź nieregularnie. To wtedy rzeczywiście może przez 1-2 treningi czuć dyskomfort w ciele, ale NIGDY ból!!! O wszelkim dyskomforcie w ciele albo bólu należy natychmiast informować trenera. Wtedy albo się zmniejszy intensywność treningu albo po prostu należy chwilkę odpocząć, poprawić uchwyty. Przy tego typu ćwiczeniach trener nigdy nie powie – “wytrzymaj jeszcze chwilkę! Naprawdę dasz radę!”, ponieważ tutaj chodzi o rozluźnienie, a nie siłowy lub aerobowy trening. To nie jest również test na wytrzymałość w ramach popisówy.
Jeśli chodzi o nadwagę i myśli o tym. Że należy przed wyglądać już schludnie. Żeby móc cokolwiek zrobić, to jest błędne rozumowanie i podejście do ćwiczeń. Spadek wagi po PraVilo Trening 'ach to raczej efekt uboczny. Nigdy to nie jest naszym głównym celem do osiągnięcia.

Jak to jest możliwe?

Jak to jest możliwe, że waga leci w dół bez tradycyjnego „zasuwania” i „męczenia się” na treningu? Odpowiedź jest prosta… dzięki urządzeniu rozciągamy całe ciało jednocześnie (holistyczny system ćwiczeń), prostuje się kręgosłup (zdrowy kręgosłup=zdrowy człowiek), rozciągają się w sposób łagodny i bezpieczny mięśnie oraz więzadła. W związku z tym znikają blokady w ciele. Krew zaczyna docierać w te miejsca wcześniej niedostępne – następuje poprawa krążenia. Zwiększa się metabolizm. Organizm zaczyna się regenerować i samoistnie “naprawiać”! Proste!